کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  جمعه، ۶ اردیبهشت‌‌ماه ۱۳۹۸ | Friday, April 26, 2019
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون دانشنامه آرشیو درباره ما تماس با ما
 

سبقت

  در درس گذشته با نحوه ی تعویض دنده های مستقیم و معکوس آشنا شدید و استفاده از دنده های سرعتی و سبک را آموختید. به همین جهت لازم است در خصوص نحوه ی انجام سبقت و برگشت به مسیر خود نیز به ذکر چند نکته بپردازیم:  

 پنج‌‌شنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲:۱۵|

اول اینکه به توصیه های گفته شده در بخش سوم قوانین و مقررات آئین نامه راهنمایی و رانندگی ماده های ۱۳۲ تا ۱۳۵ که به شرح کامل نحوه ی سبقت و برگشت به مسیر خود پس از انجام سبقت و همچنین موارد سبقت ممنوع پرداخته است دقت و توجه کامل نمایید.

همچنین مطالعه ی مجدد صفحه ی ۳۴ کتاب آموزش جامع قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در خصوص سبقت و برگشت به مسیر خود پس از انجام سبقت و موارد سبقت ممنوع را فراموش نکنید.
با وجود این، یادمان باشد، چنانچه سبقت ما موجب تجاوز از سرعت مجاز و سرعت مطمئنه می گردد باید از اننجام آن پرهیز نمائیم.

نکته دیگر اینکه حتماً بوسیله علامت دادن (روز به وسیله ی بوق- شب به وسیله ی چراغ) راننده ی وسیله نقلیه ای که قصد سبقت گرفتن از آن، دارید را آگاه نمائید. در چنین شرایطی راننده وسیله نقلیه ای که از آن سبقت می گیرید می تواند شرایط را برای سبقت بی خطر اتومبیل شما فراهم کرده و با کاهش سرعت و نیافزودن به سرعت اتومبیل خود، سبقت و شرایط برگشت به مسیر خود بعد از انجام سبقت را برای شما آسان نماید.

در جاده ها حتی اگر ۱% احساس می کنید ممکن است فاصله ی اتومبیلی که از مقابل می آید برای سبقت گرفتن اتومبیل شما و پس از آن برگشت به مسیر خود کافی نباشد، باید از انجام سبقت، منصرف شوید و منتظر شوید تا شرایط یاد شده بخوبی برای شما فراهم گردد. (پرهیز از هرگونه خطر کردن).

هنگام رانندگی: هیچگاه از اینکه با رعایت کردن فاصله طولی مجبورید از پش سر وسیله نقلیه ی دیگری به مدت طولانی رانندگی و حرکت نمائید خسته نشوید، چرا که سبقت نابجا و بدون داشتن فرصت کافی برای برگشت به مسیر خود یعنی تصادف مرگبار.

پس از سبقت و برگشت به مسیر خود:
پس از سبقت باید راه را برای رانندگان وسایل نقلیه ی دیگر باز نمود، بنابراین هیچگاه به مقدار زیاد در وضعیت سبقت قرار نگیرید و به مدت زمان زیاد لاین سبقت را اشغال نکنید.

برای برگشت به مسیر خود پس از سبقت لازم است ابتدا راهنمای سمت راست را روشن نمائید.

سپس، وقتی چراغهای جلوی اتومبیلی که از آن سبقت گرفته اید را درون آینه ی وسط اتومبیل خود مشاهده نمودید. به شکل اریب و با یک زاویه کم به لاین قبلی تغییر لاین بدهید (پرهیز از تغییر لاین ناگهانی)

هرگاه در حین رانندگی وسیله نقلیه ای در حال سبقت گرفتن از اتومبیل شماست با کم کردن گاز اتومبیل قدری از سرعت اتومبیل خود را کاهش دهید و از افزایش سرعت بپرهیزید. همچنین در صورتی که در جاده های خارج از شهر ترافیک مسیر عبوری مقابل ناامن شده و وسیله نقلیه ای از مقابل ظاهر شود، بهتر است برای کمک کردن به وسیله نقلیه ای که از شما سبقت می گیرد ضمن کاهش سرعت، وسیله ی نقلیه ی خود را به منتهی الیه سمت راست جاده هدایت نمائید تا اتومبیل کناری بتواند از تصادف احتمالی نجات یافته و سبقت بگیرد.

«همواره هنگام رانندگی از سرعت نابجا و سبقت نابجا پرهیز نمائید»


 

سبقت

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۱۰۴۵۳

ارسال: پنج‌‌شنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲:۱۵

به روز شده: پنج‌‌شنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲:۱۵

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، سبقت، تعویض دنده

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: آموزشگاه رانندگی پویا

پیوند:

بازدید: ۱۱۵

زبان: پارسی

(۲ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

به کانال تلگرام ما بپیوندید. ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزشگاه رانندگی پویا


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ۲۰ متری افسریه، بين ۱۵ متری دوم و سوم، پلاک ۲۵۱، طبقه ۲

تلفن: ۳۳۱۴۴۰۱۰ - ۳۳۱۴۷۹۳۳ - ۳۳۸۰۷۵۵۴ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@pooya-ds.com

 

© ۱۳۹۸ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی پویا محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی