کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  جمعه، ۲۸ تیر‌‌ماه ۱۳۹۸ | Friday, July 19, 2019
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون دانشنامه آرشیو درباره ما تماس با ما
 

دور زدن با یک فرمان

  یکی دیگر از مشکلات ترافیک ما که منجر به تصادفهای ناگوار می گردد دور زدن در خیابانهایی که عرض آن زیاد است می باشد. شاید شما هم دیده باشید رانندگانی را که بدون در نظر گرفتن هیچ معیاری اقدام به دور زدن ناگهانی می نمایند و حق تقدم وسایل نقلیه ای را که بصورت مستقیم در حال عبور هستند در نظر نمی گیرند و موجب تصادف و از دست دادن سلامتی خود و سرنشینان اتومبیل می شوند.  

 سه‌‌شنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸:۵۸|

دور زدن با یک فرمان به صورت درست و منطقی برای تمام اتومبیلهای سواری:

در تمام مواردی که می خواهیم دور یک فرمان انجام بدهیم بایستی ماده ۱۵۴ آیین نامه ی راهنمایی و رانندگی را در نظر بگیریم، باید مطمئن شویم که خیابانی که ما می خواهیم در آن دور یکم فرمان انجام دهیم یکطرفه نباشد چون دور زدن در خیابان یکطرفه ممنوع است.

دوم اینکه خط وسطی که خیابان را به ۲ مسیر عبوری رفت و برگشت تقسیم کرده ممتد نباشد چرا که طبق قانون خط ممتد به معنای دیوار قانونی می باشد و از این دیوار نباید عبور کرد. در ضمن در حریم تقاطع نیز نباید دور یک فرمان انجام شود در صورتی که عرض خیابان ۱۲ متر به بالا باشد می توان در آن دور یک فرمان انجام داد بخاطر داشته باشید مادامی که در حال دور زدن هستیم حکم فرعی را داریم و چنانچه خدای ناکرده تصادفی با اتومبیل هایی که در داخل خیابان در حال عبور مستقیم هستند رخ دهد. ما مقصر هستیم.

پس بنابراین دور زدن باید با دقت و مراقبت و رعایت کامل حق تقدم باشد. فرض کنید در یک خیابان دوطرفه که خط وسط آن مقطع می باشد و عرض آن ۱۲ متر یا بیشتر است در حال عبور هستیم و نیاز شد که دور یک فرمان انجام دهیم.

پس بنابراین با شرایط زیر اقدام به دور زدن با یک فرمان می نماییم. ابتدا راهنمای سمت راست را روشن می کنیم و با رعایت احتیاط، در منتهی الیه سمت راست می ایستیم.

بعد راهنمای سمت چپ را روشن کرده و ضمن نگاه کردن به آینه ی بغل (سمت چپ) بوسیله ی برگرداندن سر به سمت جپ به نقطه ی کور آینه پوشش می دهیم. سپس ضمن حرکت دادن اتومبیل بصورت لاک پشتی ۳۰ درجه اتومبیل خود را به سمت چپ کرده و ایست خروج از پارک یا ایست ۳۰ درجه را انجام می دهیم.

سر را به سمت چپ برمی گردانیم تا پوشش کاملی از لحاظ دید کافی به مسیر عبوری رفت که ما در آن هسیتم داده باشیم و در صورت وجود وسیله ی نقلیه ی در حال عبور رعایت کامل حق تقدم را کرده باشیم، بعداز اطمینان کامل از عدم وجود خطر، ضمن حرکت کردن بصورت لاک پشتی تمام فرمان را به سمت چپ چرخانده و در وسط خیابان مقابل خط ممتد می ایستیم.

این ایست بخاطر رعایت حق تقدم برای وسایل نقلیه ای است که از سمت راست به طرف چپ ما در حال عبور هستند. پس از ایست سوم و اطمینان از عدم وجود خطر و با رعایت کامل احتیاط دور زدن خود را کامل کرده، زمانی که اتومبیل ما کمی مانده در خیابان در مسیر عبوری جدید کاملاً صاف شود اقدام به صاف کردن فرمان می کنیم تا اتومبیل، به چپ و راست منحرف نشود و بهترین راه برای صاف کردن فرمان این است که به جلوی اتومبیل خیره نشده و به انتهای لاینمان نگاه کنیم. این یک روش مطمئن برای دور زدن با یک فرمان می باشد.


 

دور زدن با يک فرمان

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۱۰۴۷۱

ارسال: سه‌‌شنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸:۵۸

به روز شده: سه‌‌شنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸:۵۸

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، دور زدن با یک فرمان

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: آموزشگاه رانندگی پویا

پیوند:

بازدید: ۱۹۸

زبان: پارسی

(۲ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

به کانال تلگرام ما بپیوندید. ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزشگاه رانندگی پویا


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ۲۰ متری افسریه، بين ۱۵ متری دوم و سوم، پلاک ۲۵۱، طبقه ۲

تلفن: ۳۳۱۴۴۰۱۰ - ۳۳۱۴۷۹۳۳ - ۳۳۸۰۷۵۵۴ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@pooya-ds.com

 

© ۱۳۹۸ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی پویا محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی