کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  دوشنبه، ۱۲ خرداد‌‌ماه ۱۳۹۹ | Monday, June 1, 2020
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون دانشنامه آرشیو درباره ما تماس با ما
 

علت خالی شدن باتری خودرو چیست ؟

  باتری خودرو یکی از قطعاتی است که به دلایل زیادی دچار آسیب می‌شود که یکی از این موارد خالی شدن باتری در زمان خاموش بودن موتور است. این اتفاق بیشتر از ۳ دلیل اصلی ناشی می‌شود یعنی مشکل در خود باتری، سیستم برقی خودرو و اشتباهات انسانی.  

 سه‌‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰:۰۶|

بیشتر افراد هنگامی متوجه ایراد باتری خودروی خود می شوند که قصد روشن کردن آن را دارند. اما گاهی خالی شدن باتری در حین حرکت خودرو نیز اتفاق می افتد که این می‌تواند نشانه‌ای از مشکلی در سیستم شارژ باتری باشد.

بررسی باتری
بدون باتری، خودروی شما حتی استارت هم نمی خورد پس همیشه از سلامت باتری مطمئن شوید. در مرحله اول باید اتصالات باتری را بررسی کنید که اتصالات به درستی در جای خود نصب شد باشند. در باتری‌های قدیمی، سطح آب باتری را چک کنید و در صورت نیاز، کمی آب به آن اضافه کنید.

برای تست سلامت باتری، از دستگاه هیدرومتر استفاده کنید. اگر پس از شارژ کامل باتری، اعداد نمایش داده شده برروی دستگاه با توجه به راهنمای استفاده از آن کوچک باشد، باتری معیوب و باید تعویض شود.

یکی دیگر از راه‌های تست کردن باتری خودرو، استفاده از دستگاه تستر (Tester) است که که معمولا در تمام تعمیرگاه ها وجود دارد. عملکرد این دستگاه به این صورت است که به صورت مجازی باری را روی باتری قرار می دهند و سلامت آن را بررسی می کند.

مهمترین دلایل خالی شدن باتری
از مهمترین دلایل خالی شدن باتری خودرو در هنگام خاموش بودن موتور می توان به خوردگی یا خرابی اتصالات، خرابی سیستم شارژ باتری و شرایط نامناسب آب و هوایی اشاره کرد. در ادامه به عمده‌ترین موارد خالی شدن باتری می پردازیم.

روشن ماندن چراغ خودرو
هنگام خروج از ماشین، از خاموش بودن تمامی چراغ‌های خودرو مطمئن شوید زیرا روشن ماندن چراغ‌های اصلی و سقفی خودرو می تواند یکی از دلایل اصلی خالی شدن باتری خودرو باشد.

ضعیف بودن باتری خودرو
باتری قدیمی و کهنه در مقایسه با روزهای اولیه خود به خوبی شارژ را نگه نمی دارد و این موضوع فقط در مورد باتری خودرو صدق نمی کند. به طور کلی بهتر است هر ۴ الی ۵ سال یکبار باتری خودرو تعویض شود.

برق دزدی
به جزیی ترین اتصالی در سیستم برقی خودرو ، برق دزدی گفته می شود. در این شرایط هنگام خاموش بودن موتور برخی از قطعات، همچنان به کار خود ادامه می‌دهند.  پیدا کردن این ایراد کار دشواری است و بهتر است توسط افراد متخصص چک شود.

خوردگی یا خرابی اتصالات
فرسودگی و خرابی اتصالات باتری باعث می شود برق رسانی درست صورت نگیرد و باتری معیوب شود.

مشکل در دینام خودرو
گاهی ممکن است خالی شدن باتری در زمان روشن بودن موتور اتفاق بیفتد، که در این هنگام ابتدا باید تسمه دینام و سپس خود دینام را چک کنید.

شرایط آب و هوایی
در دمای بسیار سرد و بسیار گرم باتری خودرو دچار آسیب می شود و مایع الکترولیت موجود در باتری کارایی خود را از دست می دهد.  این امر در باتری‌های قدیمی تاثیر بیشتری نیز دارد.


 

علت خالي شدن باتري خودرو چيست ؟

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۱۱۵۵۲

ارسال: سه‌‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰:۰۶

به روز شده: سه‌‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰:۰۶

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، باتری خودرو، علت خالی شدن باتری خودرو

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: ماشین ۳

پیوند:

بازدید: ۴۶۸

زبان: پارسی

(۳ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

به کانال تلگرام ما بپیوندید. ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزشگاه رانندگی پویا


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ۲۰ متری افسریه، بين ۱۵ متری دوم و سوم، پلاک ۲۵۱، طبقه ۲

تلفن: ۳۳۱۴۴۰۱۰ - ۳۳۱۴۷۹۳۳ - ۳۳۸۰۷۵۵۴ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@pooya-ds.com

 

© ۱۳۹۹ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی پویا محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی