کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  شنبه، ۲ بهمن‌‌ماه ۱۴۰۰ | Saturday, January 22, 2022
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون دانشنامه آرشیو درباره ما تماس با ما
 

  

قوانین و مقرراتی که در آموزش رانندگی دنده عقب وجود دارد

سه‌‌شنبه، ۲۸ دی‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱:۵۰

اولین و مهم ترین قانونی که در آموزش رانندگی دنده عقب وجود دارد و ممکن است خیلی از افراد که حتی آموزش رانندگی حرفه ای را هم دیده اند اما از این قانون اطلاع ندارند، این است که شما فقط برای پارک دوبل، می توانید از دنده عقب استفاده کنید. پس روزانه تمام کسانی که از دنده عقب در مواقعی به غیر از پارک دوبل کردن استفاده می کنند، دچار تخلف می شوند.

ادامه مطلب...

تمام نکات درباره ی آموزش رانندگی دنده عقب

یک‌‌شنبه، ۲۶ دی‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹:۵۲

دنده عقب رفتن می تواند بسیار بسیار خطرناک باشد زیرا میدان دید راننده خیلی کم است و نقطه کورهای بسیار زیادی دارد. پس حتما حواستان را هنگام دنده عقب رفتن جمع کنید و مراقب باشید کودک یا حتی افراد سن بالا پشت خودروی شما نباشند.

ادامه مطلب...

آموزش رانندگی دنده عقب

آموزش رانندگی حرفه ای

پنج‌‌شنبه، ۲۳ دی‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹:۵۲

آموزش رانندگی بسیار مسئله ای سخت و پیچیده ای است. زیرا رانندگی یک موضوع بسیار بسیار بزرگ است؛ به طوری که هیچوقت به پایان نمی رسد. درواقع یک شخص هرچقدر در رانندگی مهارت داشته باشد، باز هم ممکن است یک شخص دیگر مهارت بیشتری در این زمینه داشته باشد. یا ممکن است بعضی وقت ها یک شخص در یک زمینه مانند آموزش رانندگی پارک کردن مهارت بسیار زیادی داشته باشد و یک شخص دیگر در پارک کردن قوی نباشد اما مهارت بسیار زیادی در زمینه آموزش رانندگی سبقت گرفتن و رانندگی در جاده داشته باشد.

ادامه مطلب...

صکادرات به چه معناست؟

سه‌‌شنبه، ۲۱ دی‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹:۵۴

این کلمه ممکن است برای شما بسیار کلمه ای عجیب و بی معنی باشد و با دیدن آن تعجب کنید. بله درست است این کلمه از نظر لغت نامه یک کلمه ی بی معنی است اما برای افرادی که قصد دیدن آموزش رانندگی اصولی و شرکت کردن در آزمون عملی راهنمایی و رانندگی را دارند، می تواند پر از معنی باشد.

ادامه مطلب...

آموزش رانندگی شهری

یک‌‌شنبه، ۱۹ دی‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸:۲۹

خیلی از افراد با اینکه هم آموزش رانندگی ابتدایی و هم آموزش رانندگی حرفه ای را دیده اند و در این زمینه حرفه ای هستند، اما باز هم برای گرفتن گواهینامه پایه سوم به مشکل بر می خورند و در آزمون شهری مردود می شوند.

ادامه مطلب...

آموزش رانندگی به ترتیب

سه‌‌شنبه، ۱۴ دی‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸:۵۱

همان طور که از سرتیتر مشخص است، در این قسمت می خواهیم به صورت کاملا جزء به جزء و به ترتیب، تمام مراحل آموزش رانندگی به ترتیب را برای شما بگوییم. این سرتیتر به این منظور است که شما هنگامی که می خواهید سوار خودروی خود شوید تا هنگامی که قصد پیاده شدن از آن را دارید به ترتیب چه مراحلی را باید انجام دهید.

ادامه مطلب...

اصول ناگفته راهنما زدن در خودرو در آیین نامه

یک‌‌شنبه، ۱۲ دی‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶:۱۷

یکی از مسائل مهمی که باید حین آزمون و رانندگی در شهر آن را رعایت کرد، راهنما زدن است. همه خودروها دارای راهنما هستند که استفاده از هرکدام، اصول و قوانینی دارد. به‌طور کلی می‌توان گفت، راهنما وسیله‌ای است برای آگاه‌سازی سایر رانندگان تا از تغییر مسیر شما مطلع شوند. اگرشما نیز قصد دارید در کلا‌س‌های آموزش رانندگی شرکت کنید یا اطلاعات کاربردی درباره این چراغ‌ها به دست آورید، با ادامه این مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب...

کیسه هوای خودرو چگونه عمل می‌کند؟

سه‌‌شنبه، ۰۷ دی‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳:۰۶

کیسه‌های هوا در بسیاری از تصادفات مانند یک منجی، از آسیب دیدگی‌های جدی جلوگیری می‌کند و یک شکستگی شدید را تبدیل به یک کوفتگی با کبودی می‌کند. اما ساز و کار این سیستم چگونه است؟

ادامه مطلب...

آموزش رانندگی به صورت کامل، دنده ای، ابتدایی

یک‌‌شنبه، ۰۵ دی‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹:۲۷

هر فردی در هرجای دنیا برای اخذ صلاحیت رانندگی ملزم به دریافت مجوزهای مربوطه است. در ایران نیز رانندگی کردن در داخل و خارج از شهر بدون داشتن گواهینامه جرم محسوب می‌شود. به همین دلیل آموزش رانندگی و گرفتن گواهینامه یکی از چالش‌هایی است که هر فردی در زندگی خود آن را تجربه می‌کند.

ادامه مطلب...

چرا کلاچ خودرو صدا می‌دهد؟

پنج‌‌شنبه، ۰۲ دی‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲:۳۶

گاهی اوقات هنگامی که کلاچ را به منظور تعویض دنده فشار می‌دهیم، متوجه می‌شویم که هنگام کلاچ گیری یک صدای اضافی تولید می‌شود، دلیل این امر چیست؟

ادامه مطلب...

نشانه های خرابی کمک فنر چیست؟

سه‌‌شنبه، ۳۰ آذر‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶:۵۱

کمک فنرها یکی از مهم ترین بخش های خودرو محسوب می شود و در صورت بی توجهی به آن ها ممکن است با عواقب جبران ناپذیری مواجه شوید.

ادامه مطلب...

کروز کنترل انطباق پذیر چیست؟

یک‌‌شنبه، ۲۸ آذر‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱:۵۸

خودروسازان همواره در حال افزودن آپشن های مختلف روز دنیا به خودروهایشان هستند، در این بین یکی از مهم ترین آپشن ها که بودن آن باعث آسایش راننده می شود کروز کنترل است؛ اما کروز کنترل انطباق پذیر چیست؟در این مطلب قصد داریم به معرفی اجمالی این سیستم بپردازیم.

ادامه مطلب...

چرا شیشه‌های خودرو از داخل بخار می‌کنند؟

پنج‌‌شنبه، ۲۵ آذر‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲:۵۵

بخار کردن شیشه‌های خودرو یکی از مشکلات رایج در فصول سرد سال، مخصوصا زمستان است، اما دلیل آن چیست و چگونه از این امر جلوگیری کنیم؟

ادامه مطلب...

کامپیوتر خودرو چه وظایفی دارد؟

سه‌‌شنبه، ۲۳ آذر‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶:۰۱

تمامی خودروهای امروزی دارای یک کامپیوتر مرکزی است که وظایف مختلفی بر عهده دارد، اما این وظایف چیست؟

ادامه مطلب...

ورود به دنده عقب هنگام حرکت رو به جلو چه تبعاتی دارد؟

یک‌‌شنبه، ۲۱ آذر‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹:۳۰

ممکن است برای هر راننده‌ای پیش بیاید که در هنگام حرکت، دنده را اشتباه بزند اما سوال این جا است که در خودروهای دنده دستی اگر به هنگام حرکت وارد دنده عقب بشویم چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

ادامه مطلب...

درجه حرارت بالای موتور و رابطه آن با کاهش مصرف سوخت

پنج‌‌شنبه، ۱۸ آذر‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵:۵۸

ذهنیتی از موتور پیکان و موتورهای قدیمی وجود دارد که اگر دمای موتور از 80 درجه سانتیگراد بالاتر برود برای موتور خطر جدی به همراه دارد و این دما باید کاهش یابد، اما اینگونه نیست.

ادامه مطلب...

راهکارهای تمیز کردن سنسورهای حساس

سه‌‌شنبه، ۱۶ آذر‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰:۵۳

خودروهای لوکس و مدرن این روزها به سنسورها و دوربین های متعددی مجهز شده اند که هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده دارند به طوری که فعالیت تک تک آن ها می تواند در عملکرد و ایمنی خودرو تاثیر گذار باشد.

ادامه مطلب...

چرا باید تایرهای خودرو را جابه جا کرد؟

یک‌‌شنبه، ۱۴ آذر‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱:۲۸

تایرها در اثر چرخش فرسوده می‌شود اما بسته به نوع سیستم انتقال قدرت شما، ممکن است برخی از آن‌ها بیشتر فرسوده شوند، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که آن‌ها را با یکدیگر جا به جا کنید.

ادامه مطلب...

15 توصیه برای افزایش طول عمر خودرو

پنج‌‌شنبه، ۱۱ آذر‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۴:۴۶

به کمک این توصیه ها می توانید طول عمر خودروی خود را افزایش دهید.

ادامه مطلب...

دلیل گیر کردن گیربکس های اتوماتیک در حالت پارک(p) و راه حل آن

سه‌‌شنبه، ۰۹ آذر‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰:۵۳

عموما افرادی که صاحب خودروهای مجهز به گیربکس های اتومات هستند حساسیت بیشتری را در مورد نگهداری خودرویشان دارند. یکی از عواملی که ممکن است باعث نگرانی صاحبان این خودروها شود گیر کردن گیربکس در حالت P است که در این نوشتار قصد داریم به بررسی دلیل این پدیده و راه حل آن بپردازیم.

ادامه مطلب...

۴۰/
 

 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

به کانال تلگرام ما بپیوندید. ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزشگاه رانندگی پویا


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ۲۰ متری افسریه، بين ۱۵ متری دوم و سوم، پلاک ۲۵۱، طبقه ۲

تلفن: ۳۳۱۴۴۰۱۰ - ۳۳۱۴۷۹۳۳ - ۳۳۸۰۷۵۵۴ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@pooya-ds.com

 

© ۱۴۰۰ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی پویا محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی