کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  سه‌‌شنبه، ۳ خرداد‌‌ماه ۱۴۰۱ | Tuesday, May 24, 2022
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون دانشنامه آرشیو درباره ما تماس با ما
 

تمام نکات درباره ی آموزش رانندگی دنده عقب

  دنده عقب رفتن می تواند بسیار بسیار خطرناک باشد زیرا میدان دید راننده خیلی کم است و نقطه کورهای بسیار زیادی دارد. پس حتما حواستان را هنگام دنده عقب رفتن جمع کنید و مراقب باشید کودک یا حتی افراد سن بالا پشت خودروی شما نباشند.  

 یک‌‌شنبه، ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹:۵۲|

طبق آموزش رانندگی اصولی، قبل از اینکه در مکان های عمومی تصمیم به دنده عقب رفتن بگیرید، تمرین های بسیار زیاد باید انجام دهید. برای مثال بهتر است یک مدت تمرین کنید که با دست چپ فرمان را بگیرید و دست راست خود را می توانید بر روی دنده قرار دهید. این کار باعث می شود هنگام دنده عقب رفتن، تسلط کامل را بر روی فرمان داشته باشید و خدای نکرده صدمه ای به شخص دیگر، خود یا خودروی دیگران نزنید. همچنین می توانید در جا های مخصوص تمرین برای آموزش رانندگی، مدتی به صورت مارپیچ به سمت عقب حرکت کنید تا در زمینه جهت شناسی در آموزش رانندگی و هماهنگی دست و چشمانتان به اندازه کافی حرفه ای شوید.

جایگاه دنده عقب در بعضی ماشین ها متفاوت است. برای مثال در خودرو هایی که از جعبه دنده ی ۶ سرعتی استفاده می کنند، جایگاه دنده عقب در سمت بالا و چپ و در کنار دنده یک قرار می گیرد. در خودرو هایی که از دنده اتوماتیک استفاده میکنند، دنده عقب آن ها معمولا در پایین قرار دارد و شما باید سر دنده را به سمت پایین بکشید تا زمانی که به نقطه ی R که به معنی همان دنده عقب است، برسد. و اما در خودرو های معمولی که همه شما با آن ها آشنایی دارید نظیر پراید، پژو، سمند و… در تمامی آن ها دنده عقب در سمت راست و پایین قرار گرفته است. هنگام جا زدن دنده در خودرو های معمولی، بعضی وقت ها دنده جا نمی گیرد و طبق نکات ریز آموزش رانندگی بهتر است همیشه قبل از دنده عقب زدن، ابتدا دنده را در یک شماره دیگر که به طور معمول از دنده ۲ استفاده می شود، قرار دهید و بعد از این کار دنده را در دنده عقب جا دهید.

آموزش رانندگی طریقه ی فرمان دهی به خودرو در حرکت به سمت عقب نسبت به حرکت به سمت جلو، مقداری متفاوت است و دیده شده برای بسیاری از افراد این کار مشکل است و برای مثال مدام می پرسند: اگر بخواهیم به سمت راست برویم، باید فرمان را به کدام سمت بچرخانیم؟ یک بار برای همیشه این موضوع را در ذهنتان بسپارید تا دیگر مشکلی در این زمینه نداشته باشید؛ در حرکت به سمت عقب یا همان دنده عقب رفتن، برای گردش به هر سمتی که می خواهید فقط کافی است فرمان را به همان سمت بچرخانید. برای مثال اگه می خواهید به سمت راست گردش کنید، فرمانتان را هم به همان سمت یعنی سمت راست بچرخانید.

یک نکته ی دیگر در آموزش رانندگی که معمولا بسیاری از افراد از آن غافل می شوند یا حتی ممکن است این مسئله را ندانند این است که در حرکت به سمت عقب هنگامی که به یک سمت گردش می کنید، نوک خودرو به سمت مخالف آن حرکت می کند. برای مثال هنگامی که می خواهید پارک دوبل انجام دهید و عقب ماشین خود را به سمت راست می برید، نوک ماشین به سمت مخالف یعنی سمت چپ حرکت می کند و شما باید حواستان به این موضوع هم باشد تا با خودرو هایی که از کنار شما عبور می کنند برخورد نداشته باشید.


 

تمام نکات درباره ي آموزش رانندگي دنده عقب

مقاله | آموزشی

کد محتوا: ۱۲۸۷۲

ارسال: یک‌‌شنبه، ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹:۵۲

به روز شده: یک‌‌شنبه، ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹:۵۲

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، دنده عقب

نوع: مقاله

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: آیین تست

پیوند:

بازدید: ۳۵۳

زبان: پارسی

(۲ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

به کانال تلگرام ما بپیوندید. ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزشگاه رانندگی پویا


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ۲۰ متری افسریه، بين ۱۵ متری دوم و سوم، پلاک ۲۵۱، طبقه ۲

تلفن: ۳۳۱۴۴۰۱۰ - ۳۳۱۴۷۹۳۳ - ۳۳۸۰۷۵۵۴ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@pooya-ds.com

 

© ۱۴۰۱ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی پویا محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی