کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  جمعه، ۶ اردیبهشت‌‌ماه ۱۳۹۸ | Friday, April 26, 2019
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون دانشنامه آرشیو درباره ما تماس با ما
 

تعویض دنده های مستقیم (دنده کشی) و معکوس

  به عمل اضافه کردن دنده، دنده کشی می گوییم و به عمل کم کردن دنده معکوس می گوییم.  

 سه‌‌شنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵:۵۵|

انتقال دنده از ۱ به ۲
دنده ی یک دنده ای است قدرتی و فقط جهت حرکت دادن اتومبیل از حالت توقف می باشد و اگر فضای جلوی اتومبیل باز باشد و هیچ مانعی وجود نداشته باشد باید سریعاً گاز دنده ی یک را پر کرده و وارد دنده ی ۲ شویم.

نحوه ی اجراء: برای اینکه متوجه شویم که گاز دنده ی ۱ پر شده است یا نه مبنای ما دور موتور می باشد در معابر کفی برای تعویض دنده های مستقیم دور موتور باید حداقل از ۲ رد شود و حداکثر به ۵/۲ برسد ولی در سربالایی ها دور موتور باید حداقل از ۵/۲ رد شود و حداکثر به ۳ برسد.

پس از اینکه گاز دنده ی ۱ پر شد (دور موتور از ۲ رد شد) در یک واحد زمانی گاز را قطع کرده و بلافاصله کلاج را تا انتها می گیریم بعد دسته ی دنده را از ۱ به ۲ منتقل می کنیم سپس کلاج را رها کرده و به نرمی گاز می دهیم.

توضیح اینکه: هنگام تعویض دنده از ۱ به ۲ اتومبیل ما حرکت دارد دیگر نیازی به نگه داشتن کلاج در نقطه ی حرکت نیست و به همان آرامی که کلاج را گرفتیم آنرا رها می کنیم.

معکوس از دنده ی ۲ به دنده ی ۱: هرگاه بنا به هر علتی سرعت ما آنقدر کم شود که به زیر ۱۰ کیلومتر (که به آن محوطه ی ایست می گوییم) برسد بایستی دنده را از ۲ به دنده ی ۱ منتقل کنیم که به آن معکوس از دنده ی ۲ به ۱ می گوییم.

نحوه ی اجرا: فرض کنید با دنده ی ۲ در حال حرکت هستیم و به دست اندازی رسیدیم، نیش ترمز گرفتیم تا بتوانیم با شتاب کمتری از روی دست انداز رد شویم. طبیعی است که سرعت ما کم می شود و به محوطه ی ایست یا زیر ۱۰ کیلومتر می رسد.

حال که می خواهیم حرکت کنیم می بینیم دنده ی ۲ دیگر توان کشیدن اتومبیل در این سرعت کم را ندارد بنابراین گاز را قطع می کنیم و همان لحظه کلاج را تا آخر می گیریم بعد دسته ی دنده را از دنده ی ۲ به دنده ی ۱ منتقل می کنیم و سپس اگر محوطه ی جلوی اتومبیل ما باز بود و مانعی وجود نداشت مجدداً گاز دنده ی یک را پر کرده و وارد دنده ی ۲ می شویم.
توضیح اینکه در حرکت های معابر شهری ما شاید بارها مجبور شویم که دنده کشی از یک به دو و معکوس از دو به یک را انجام بدهیم و این یک امر طبیعی در رانندگی به شمار می آید مخصوصاً در راه بندها.

دنده کشی از دنده ی ۲ به دنده ی ۳
چنانچه فضای جلوی اتومبیل ما به حدی باز باشد که به اندازه کافی و قابل اطمینان، جلوتر از اتومبیل ما هیچ محوطه ی خطر و مانع ساکنی نباشد می توانیم گاز دنده ی ۲ را پر کرده، (دور موتور در کفی حداقل از ۲ رد شود و حداکثر به ۵/۲ برسد و در سربالایی دور موتور حداقل به ۵/۲ و حداکثر به ۳ برسد) و در یک واحد زمانی گاز را قطع و کلاج را تا انتها می گیریم سپس دنده ی دنده را به ۳ منتقل کرده کلاج را به آرامی رها کرده و به نرمی گاز را شروع می کنیم (درست همانند دنده ی ۲)

معکوس از دنده ی ۳ به ۲
هرگاه بنا به هر دلیلی (سربالایی و یا به خاطر ترمز) سرعت اتومبیل به زیر ۳۰ کیلومتر در ساعت کاهش پیدا کرد بایستی دنده را از سه به دو منتقل می کنیم و سپس به نرمی کلاج را رها کرده و به آرامی گاز می دهیم به کل این اعمال دنده کشی و معکوس می گوئیم.

تقویت تمرکز گرفتن روی فرمان با دست چپ: قبل از اینکه تعویض دنده به ۳ را بیاموزیم بهتر است حدود نیم ساعت تمرین رانندگی جهت تقویت دست چپ انجام شود.

روش اجرا: دست راست روی دسته ی دنده بصورت ثابت بوده و دسته ی دنده را بگیرد و دست چپ به تنهایی روی فرمان کار کنترل فرمان را انجام بدهد این تمرین ۲ فایده دارد:

  • دست راست جای دنده ها را یاد می گیرد.
  • دست چپ یاد می گیرد که هنگام تعویض دنده به وسیله ی دست راست چگونه فرمان را به تنهایی کنترل کند.


انتقال دنده از ۳ به دنده ی ۴
برای انتقال دنده از ۳ به ۴ در صورتی که جلوی اتومبیل ما به اندازه کافی و قابل اطمینان، هیچگونه محوطه ی خطر و مانع ثابتی وجود نداشته باشد و تابلوی محدودیت سرعت نباشد گاز دنده ۳ را پر کرده (دور موتور حداقل به ۵/۲ و حداکثر به ۳ برسد) در یک واحد زمانی گاز را قطع کرده و کلاج را تا انتها می گیریم و دسته ی دنده را از دنده ی ۳ به دنده ی ۴ منتقل می کنیم سپس کلاج را به آرامی گاز می دهیم.

معکوس از دنده ی ۴ به دنده ی ۳
هرگاه بنا به هر دلیلی سرعت ما به زیر ۶۰ کیلومتر برسد بایستی دنده را از دنده ی ۴ به دنده ی ۳ معکوس کرده و کم کنیم.
نحوه ی اجرا به این ترتیب است که گاز را قطع کرده و کلاج را تا آخر می گیریم و دسته ی دنده را از ۴ به ۳ منتقل می کنیم سپس کلاج را به آرامی رها کرده و گاز را به نرمی شروع می کنیم.

لازم به ذکر است: حداکثر سرعت در داخل خیابانهای شریانی فرعی شهر، طبق ماده ی ۱۲۶ آیین نامه ی راهنمایی و رانندگی ۵۰ کیلومتر می باشد. بنابراین حداکثر دنده ای که در این گونه معابر استفاده می کنید بهتر است دنده ی ۳ باشد و فقط در معابر شریانی درجه ی ۱ مانند آزادراه ها، بزرگراه ها و اتوبانها و نیز جاده های خارج شهر از دنده ی ۴ استفاده نمائید.


 

تعويض دنده هاي مستقيم (دنده کشي) و معکوس

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۱۰۴۵۲

ارسال: سه‌‌شنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵:۵۵

به روز شده: سه‌‌شنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵:۵۵

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، تعویض دنده، دنده کشی، دنده معکوس

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: آموزشگاه رانندگی پویا

پیوند:

بازدید: ۱۷۲

زبان: پارسی

(۲ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

به کانال تلگرام ما بپیوندید. ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزشگاه رانندگی پویا


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ۲۰ متری افسریه، بين ۱۵ متری دوم و سوم، پلاک ۲۵۱، طبقه ۲

تلفن: ۳۳۱۴۴۰۱۰ - ۳۳۱۴۷۹۳۳ - ۳۳۸۰۷۵۵۴ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@pooya-ds.com

 

© ۱۳۹۸ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی پویا محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی