کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  دوشنبه، ۱۲ خرداد‌‌ماه ۱۳۹۹ | Monday, June 1, 2020
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون دانشنامه آرشیو درباره ما تماس با ما
 

مضرات دکمه استارت خودرو

  طبق گزارشی که در نشریه نیویورک تایمز منتشر شد، دکمه های استارت خودرو باعث مسمومیت ناشی از کربن مونوکسید و مرگ افراد می‌شود. تا به حال تعدادی از افراد در آمریکا بر اثر این نوع مسمومیت جان خود را از دست داده اند.  

 سه‌‌شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶:۳۵|

تا به حال حدود ۲۴ نفر بر اثر مسمومیت توسط کربن مونوکسید در بین سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۸، بعد از آن که خودرو بدون کلید استارت خود را در گاراژ روشن گذاشتند، کشته شده اند. حدود ۴۵ نفر نیز تا کنون آسیب دیده اند. گرچه به اعتقاد تایمز، آمار حقیقی ممکن است بیشتر و بالاتر باشد.

تیتر این گزارش می‌گوید که فرد شاب، یک راننده سالخورده که به طور اتفاقی تویوتا RAV۴ خود را به مدت ۲۹ ساعت در گاراژ روشن گذاشته بود، کشته شد. حد کربن مونوکسید خانه او، ۳۰ برابر حد قابل تحمل و مجاز برای انسان بود. او در حالی پیدا شد که نشانه های معمولی از جمله کهیر را داشت.

پسر وی گفت:" بعد از ۷۵ سال رانندگی، پدرم فکر کرد وقتی که کلید را با خود ببرد خودرو نیز خود به خود خاموش می‌شود. برگ تمامی گیاهان خانه او ریختند."

گرچه برخی از خودرو ها بعد از مدتی خود به خود خاموش می‌شوند، اما برخی دیگر مانند فورد و جنرال موتور سعی می‌کنند تا با صدای تک بوق به راننده اخطار بدهند و برخی دیگر نیز روشن می‌مانند.

در سال ۲۰۱۱، مجمع مهندسان خودرویی درخواست کردند که تمامی خودرو ها مجهز به سیستم اخطار برای زمانی باشند که راننده فراموش می‌کند خودرو را خاموش کند و انجمن ایمنی حمل و نقل بزرگراه ملی ایالات متحده این گونه اخطار را ضروری دانست، اما آنها با پافشاری خودروسازان مواجه شدند.

افرادی که در خانه های ویکتوریایی زندگی می‌کنند، با کمپین انرژی ایمن ویکتوریا آشنایی دارند که به صاحب خانه ها اخطار می‌دهد تا مراقب مسمومیت کربن مونوکسید باشند، اما این سیستم تنها بر روی وسایل گرمایشی گازی و باربیکیو متمرکز است. هیچگونه مسمومیت جدی و یا مرگ از طریق مسمومیت با کربن مونوکسید خودرو های بدون کلید استارتی که روشن مانده بوده اند، در استرالیا گزارش نشده است.

تکنولوژی دکمه استارت از زمانی که به خودرو های لوکس رسیده است، کمی دردسر ساز شده است.

در آمریکا و استرالیا نیز قوانین سیستم اخطار به رانندگان و یا خود به خود خاموش شدن خودرو های بدون کلید استارتی که پس از چندی بی استفاده مانده اند، تعیین نشده است.


 

مضرات دکمه استارت خودرو

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۱۱۶۳۵

ارسال: سه‌‌شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶:۳۵

به روز شده: سه‌‌شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶:۳۵

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، دکمه استارت خودرو

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: خودروکار

پیوند:

بازدید: ۷۶

زبان: پارسی

(۲ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

به کانال تلگرام ما بپیوندید. ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزشگاه رانندگی پویا


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ۲۰ متری افسریه، بين ۱۵ متری دوم و سوم، پلاک ۲۵۱، طبقه ۲

تلفن: ۳۳۱۴۴۰۱۰ - ۳۳۱۴۷۹۳۳ - ۳۳۸۰۷۵۵۴ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@pooya-ds.com

 

© ۱۳۹۹ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی پویا محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی