کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  سه‌‌شنبه، ۳ خرداد‌‌ماه ۱۴۰۱ | Tuesday, May 24, 2022
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون دانشنامه آرشیو درباره ما تماس با ما
 

آموزش رانندگی به ترتیب

  همان طور که از سرتیتر مشخص است، در این قسمت می خواهیم به صورت کاملا جزء به جزء و به ترتیب، تمام مراحل آموزش رانندگی به ترتیب را برای شما بگوییم. این سرتیتر به این منظور است که شما هنگامی که می خواهید سوار خودروی خود شوید تا هنگامی که قصد پیاده شدن از آن را دارید به ترتیب چه مراحلی را باید انجام دهید.  

 سه‌‌شنبه، ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸:۵۱|

طریقه ی استقرار صحیح درون خودرو در آموزش رانندگی
قبل از هرچیزی در آموزش رانندگی، شما باید درباره نکات اولیه و شاید پیش پا افتاده، آموزش صحیح و درست را ببینید. زیرا رانندگی فقط و فقط به حرکت درآوردن خودرو نیست بلکه نکاتی مانند طریقه صحیح سوار شدن به خودرو یا نحوه ی استقرار درون ماشین هم بسیار مهم است. هرچند ممکن است این عوامل از نظر بسیاری از افراد، اهمیت چندانی نداشته باشند، اما اگر خواهان یک رانندگی سالم و و بی خطر هستید و قصد دارید هیچ موقع حادثه ای با خودرو نداشته باشید، بهتر است به این نکات هرچند ریز و فرعی، توجه داشته باشید.

طریقه ی حرکت صحیح به سمت درب خودرو
هنگام رفتن به سمت درب خودرو باید به اطراف توجه کامل داشته باشید تا هیچگونه وسیله ی نقلیه با شما یا با درب ماشین برخورد نکند. همچنین این نکته را باید مورد توجه قرار دهید، هنگام رفتن به سمت درب خودرو، هیچگاه از جلوی ماشین عبور نکنید و همیشه این کار را از طرف عقب خودرو انجام دهید. این نکته را هنگام آزمون عملی هم به یاد داشته باشید زیرا انجام ندادن آن باعث مردود شدن شما می شود.

طریقه درست باز کردن درب خودرو
هنگامی که به درب خودرو رسیدید، قفل خودرو را باز کنید. قبل از باز کردن درب خودرو، حتما اطراف خودرو را با دقت نگاه کنید و اطمینان کافی از عدم عبور هرگونه وسیله ی نقلیه را پیدا کنید. اکنون می توانید درب خودرو را باز کنید و همچنین به یاد داشته باشید این کار را با دست چپ باید انجام دهید تا بتوانید راحت تر سوار ماشین شوید.

طریقه درست سوار شدن خودرو
سوار شدن خودرو یک ژست خاص دارد که باید آن را رعایت کنید. دیده شده است بسیار از افراد که ارتباط زیادی با ماشین نداشته اند و دفعات کمی سوار ماشین شده اند، با سر وارد خودرو می شوند! این کار علاوه بر غیر اصولی بودن، باعث تمسخر هم می شود زیرا بسیار اشتباه است. برای سوار شدن ماشین باید اول پای راست خود را وارد خودرو کنید و بعد بقیه بدن خود را به داخل آن ببرید. پس باید با سمت راست بدن خودرو وارد خودرو شوید.

طریقه درست پیاده شدن از خودرو
پیاده شدن از ماشین می تواند از موارد قبلی بسیار خطرناک تر باشد و احتمال اینکه باعث تصادف بشود خیلی بیشتر است. این موضوع به این دلیل است که اکثر افراد قبل از اینکه درب خودرو را جهت پیاده شدن باز کنند، اطراف خودرو را چک نمی کنند تا از عدم عبور وسایل نقلیه اطمینان پیدا کنند و در نتیجه باعث تصادف و برخورد دیگر وسایل نقلیه با درب خودرو می شود. روش اصولی باز کردن درب خودرو جهت پیاده شدن از آن در اصول آموزش رانندگی این است که با دست چپ دسته ی درب را می گیریم و با دست راست، به وسیله ی دستگیره، درب را باز کنیم. پیشنهاد می شود قبل از باز کردن کامل درب خودرو، دوباره محیط اطراف را چک کنید تا از خطر احتمالی به طور قطعی جلوگیری کنید. هنگامی که درب را باز کردید، اول از همه پای چپ خودرو خارج کنید و پشت سر آن سر خود و بعد از آن بقیه ی بدن خود را از خودرو خارج کنید.


 

آموزش رانندگي به ترتيب

مقاله | آموزشی

کد محتوا: ۱۲۸۶۸

ارسال: سه‌‌شنبه، ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸:۵۱

به روز شده: سه‌‌شنبه، ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸:۵۱

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، آموزش رانندگی به ترتیب

نوع: مقاله

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: آیین تست

پیوند:

بازدید: ۲۲۵

زبان: پارسی

(۱ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

به کانال تلگرام ما بپیوندید. ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزشگاه رانندگی پویا


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ۲۰ متری افسریه، بين ۱۵ متری دوم و سوم، پلاک ۲۵۱، طبقه ۲

تلفن: ۳۳۱۴۴۰۱۰ - ۳۳۱۴۷۹۳۳ - ۳۳۸۰۷۵۵۴ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@pooya-ds.com

 

© ۱۴۰۱ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی پویا محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی